Interiér_rodinného_domu_

Petřvald

soukromý investor

Majiteli rodinného domu v Petřvaldu jsem byl doporučen jeho známým. Ozval se mi s téměř hotovou projektovou dokumentací a prosbou, zda bych mu nenavrhnul interiér obývacího pokoja a koueplny v severském stylu, který by svoji jednoduchostí a materiálovou  čistotou korespondoval s jeho životním stylem.

Celý prostor interiéru je pojmut jako kombinace hrubě působící masivní podlahy a nábytkových prvků, které spolu s kovovými podnožemi stolů, polic a stínítky lamp vytvářejí protiklad oproti jemné bílé malbě stěn a světle lakované kuchyňské lince.

Halvní pohledová stěna obývacího pokoje je opticky rozdělena na tmavě šedou malbu stěny s TV a dřevěným obkladem obložený pracovní kout. Pod K šedé pohovce s lenoškou náleží konferenční stolek s drátovou pletenou podnoží. Jídelní stůl je vybrán jako kombinace masivního dřeva s kovovou podnoží. Materiál kuchyňských dvířek je lesklý lak v světlebéžové barvě (Angorská šedá) v kombinaci s pracovní deskou z laminátu imitující dub (koňakový dub). V kuchyňské stěny jsou mimo spotřebičů a skříní ukryty i dveře do spíže. Požadavek investora na umístění skleněných předmětů po babičce bylo rovněž vyhověno umistěním  na nasvětlené černé ocelové police doplňující frontu horních skříněk. Zástěna kuchyňské linky bude tvořena z tenkovrstvého laminátu v textuře betonu. horní skříňky budou koňakový dub. Zásuvky, digestoř a granitový dřez s baterií na lince budou tmavo šedém odstínu. Židle u pracovního stolu,u jídelního stolu a barové židle a židle je zde TON MERANO. Osvětlení je v kuchyni tvořeno přisazenými válcovitými led světli. Po obvodu obývacího prostoru zapuštěnými bodovými svítidly. Na přisvětlení baru jsou použité směrové bodovky nad stolem kombinace 3 světel od  TOMA DIXONA  a nad pohovkou potom zavěšená světla tvořena dvěma černými prstenci. Do poloprůhledné Skleněné příčky jsou vypískované rostlinné motivy rákosí.

Dětská koupelna je vytvořena v minimalistickém skandinávském stylu. Je zde zdůrazněná jednoduchost ve formě světle a tmavošedého obkladu v kontrastu s kompaktními hmotami světlonce bílého lakovaného nábytku ohraničeného dřevěnými nikami s dubovou texturou. Koupelna rodičů je potom navržena trochu velkoriseji se špetkou posch stylu s dekorací mechových obrazců.

 

Technické parametry stavby:

  • užitná plocha stavby: –
  • obvodové zdivo: –
  • otvory: –
  • vytápění: –
  • celkové náklady na výstavbu: –

kontakt

IČO: 049 01339

Viniční 3067/240
Brno-Židenice, 61500
Czech Republic

 

info@architektnovotny.cz

novotny.architekt@email.cz

mob: +420 732 378 816

tel: +42 (0) 732 378 816

www.architektnovotny.cz